Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka – Nástěnka – Alík.cz

Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Nástěnka přání a stížností + nápady na vylepšení Alíka

    Dodržte prosím nadepsání příspěvku, pokud hodláte přispět s nápadem. ;-)

    Každý nový nápad musí být shrnut v podobě nadpisu, který bude napsán uživatelem na začátek příspěvku s pomocí AZJ značky (nadpis). Podobně jako v nástěnce o falešných původech slov.

    Nový příspěvek:

    Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

    Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

    Prodleva 2 dny.
    Příspěvek ze 7. května v 6:33.
    Mozart_cz v něm napsal:

    Mohli by ste si založit youtube kanál a točit tam něco tady na Alíkovi.

    Příspěvek z 6. května v 19:31.
    lékařský v něm napsal:

    Zakládat novou sekci, aby v ní byly zase jenom nástěnky, není úplně systémově konzistentní nápad. Sekce je v Alíkově filosofii opravdu velký systém, který má zahrnovat nějaké menší systémy a zároveň se nějak liší od zbytku sekcí. Pokud by měl být Alíkov nová Alíkova sekce, tak by to buď nesměly být jenom nástěnky nebo by to muselo být něco úplně nového.

    Příspěvek z 6. května v 19:19.
    krecekkulisek v něm napsala:

    A co kdyby se to zařadilo do toho Obchodního centra ( jestli tu teda je;-D) že by v něm byli prostě ty obchody, páč je to obchodní centrum a muzou tam byt i vic tech restaraci,...
    Muj navrh, ale je mi to v celku jedno, jen souhlasim s Baronkem že už je to proste az moc tech nastenek s restarcemi apod...

    Příspěvek z 6. května v 18:38.
    VelkýBochník v něm napsal:

    –MM–: Ale to, co navrhuju, jsem popsal v tom příspěvku taky: Udělat jednu samostatnou sekci, kam by se strčily tyhle nástěnky. Na tu kdo by klikl, tak by tím otevřel v samostatném okně ten celek alíkovských služeb;-)

    Prodleva 2 dny.
    Příspěvek z 4. května ve 22:38.
    –MM– v něm napsal:

    Vyházel jsem nesouvisející témata a dal tam Alíkov…
    Myslím, že lidi, co si chtějí povídat o jídle, skoro určitě nezajímá fiktivní restaurace (i když vím, že v restauracích bývá jídlo). Také mimochodem můžete používat v klubovně stálý stůl Alíkov. ;-)

    VelkýBochník: „Pokud to pojmenuješ jako ‚alíkovské služby‘, pak už není rozlišitelné, jestli se jedná o služby městečka Alíkov, nebo o služby na webu Alík.
    Však proto je to téma pojmenované Alíkov. Asi přesně nerozumím, co vlastně navrhuješ.

    Příspěvek z 4. května ve 21:04.
    Alice_Potter v něm napsala:

    Wow vsichni mate hustee argumenty.. A kdyz jjsou restaaurace v sekci Jidlo?

    Příspěvek z 4. května ve 21:00.
    Pralinka2 v něm napsal:

    Seznam nástěnek je sice implicitně řazen podle času posledního příspěvku, ale uživatel si může snadno a rychle překliknout na některý z jiných způsobů řazení nástěnek.

    Příspěvek z 4. května v 18:45, upravený po 4 minutách.
    lékařský v něm napsal:

    Tímto teď nereaguju na to nedorozumění toho, že nevíte, jak rozlišovat Alíkov. O:-)

    Tohle je problém faktu, že seznam nástěnek je chronologicky řazený a při trochu vyšší aktivitě konkrétní skupiny lidí se změní pro všechny uživatele na konkrétní oblast zájmu.

    Případně použít to již zavedené oblibování, protože témata v nástěnkách jsou přece jenom taková stále nespolehlivá, nemají je všechny nástěnky a u některých nových jsou občas zcela nesouvisející témata…

    Asi by šlo vymyslet něco ve smyslu, že si uživatel vybere určitá témata a podle toho, zda je nástěnka v těchto tématech zařazená, se tyto nástěnky zobrazují uživateli prioritně.

    Nebo třeba když přispěje člověk, kterého mám v kamarádech, je ta nástěnka výš.

    Taky by šlo zavést nějak podobně filtrovaný seznam všech příspěvků.

    Příspěvek z 4. května v 18:44, upravený vzápětí.
    VelkýBochník v něm napsal:

    –MM–: Já vím. Ale z jakého důvodu? Je to tak nějak, že to všechno má nějakou hlubší nebo menší souvislost s Alíkovem. Jestli je to definováno v sekci, nebo v samotném názvu, anebo ani v jednom... Myslím si, že to není tolik podstatné a nikomu nebude moc vadit, že jeho anonymní obchůdek bude ve společné sekci s alíkovskými, označené slovem Alíkov. Lze to pojmout i tak, že to není pouze o zdejším alíkovském městečku, ale o službách celého Alíka. Pokud to pojmenuješ jako „alíkovské služby“, pak už není rozlišitelné, jestli se jedná o služby městečka Alíkov, nebo o služby na webu Alík. Vadit to ale asi moc nebude a vám všem to usnadní práci a orientaci.

    Příspěvek z 4. května v 18:40.
    Bodla v něm napsala:

    Moje je v téma alíkov:-o ne, ale souhlasím s bochníkem

    Příspěvek z 4. května v 18:36.
    –MM– v něm napsal:

    VelkýBochník: Nemluvil jsem o názvu, ale o tom, že nejsou zařazené do tématu Alíkov.

    Příspěvek z 4. května v 18:20, upravený vzápětí.
    VelkýBochník v něm napsal:

    Baronek: Na druhou stranu v pořádném městě taky nemáš jeden jedinej obchod s potravinami, jednu jedinou drogerku, jednoho doktora. A myslím, že když je Alík web pro děti, tak si prostě děti tady podle možností hrají;-)
    Navíc mají určitě i rozdílný sortiment;-)

    –MM–: Pokud můžu, navrhuju spíše než zakázat takové nástěnky, tak zařadit je do samostatné sekce, která by se na seznamu nástěnek zobrazovala jako celek, bez těch jednotlivých nástěnek. Neslo by to název třeba „Alíkovské služby“ nebo něco takového a prostě by na to člověk klikl a otevřely by se tím všechny ty nástěnky s obchody a tak... pokud to není moc náročné:-|
    Že nemají v názvu „alíkovský/alíkovská“ podle mě ani nevadí...

    Příspěvek z 4. května v 17:27, upravený po 20 minutách.
    Baronek v něm napsal:

    Já bych navrhoval udělat jen jednu pizzérii, jednu restauraci, atd..., prostě vždy po jednom kusu. A byly by všechny vytvořené Alíkem, aby někdo nebyl smutný, že jeho restaurace nezůstala a zůstala jen restaurace někoho jiného. Ty ostatní by se zrušily. A Alík by to někomu předal tu nástěnku a ten by to pak zase předal někomu jinému, starali by se o tu prodejnu střídavě.

    Příspěvek z 4. května v 17:05.
    –MM– v něm napsal:

    Baronek, Holka_z_města: A co tedy navrhujete? Nejsou ani označené, že patří do Alíkova, takže ani neexistuje žádný systémový způsob, jak by mohly jít filtrovat.

    Příspěvek z 4. května v 16:54.
    Baronek v něm napsal:

    Jenom na první stránce nástěnek je těchto obchodů 5. :-|

    Příspěvek z 4. května v 16:52, upravený po 3 minutách.
    Holka_z_města v něm napsala:

    Baronek: mně teď taky připadá, že je těch nástěnek tohoto typu víc a to hodně asi od čvrtka nebo pátka si tak všímám 8-o

    Příspěvek z 4. května v 16:48, upravený po 2 minutách.
    Baronek v něm napsal:

    Docela se mi nelíbí, jak je to tu přehlceno nástěnkami typu restaurace, pizzérie, zmrzlinárna, atd... Je jich tu celkem dost a ty co tu byly jako první velice rychle skončily. A myslím, že stejný osud čeká i ty nejnovější... Chápu, každý může mít svoji, ale prostě stačila by jedna, ve které bychom si mohli objednávat a ne deset různých.

    Prodleva 20 dní.
    Příspěvek z 14. dubna ve 4:54.
    panglaq v něm napsal:

    Bochníku a nechtěl bys to mít jako možnost, co jde vypnout a zapnout na různých částech Alíka? :-)

    Příspěvek z 13. dubna ve 22:51, upravený po 4 minutách.
    VelkýBochník v něm napsal:

    Okno pro zpětnou kontrolu při založení nástěnky

    Ahoj
    Pokud se chceme z Alíka odhlásit, vyskočí nám kontrolní okno, jestli to opravdu chceme udělat. Abychom se odhlásili, musíme tak potvrdit ne jednu, ale dvě věci. Stejné kontrolní okno bych celkem uvítal při zakládání nástěnek, protože pokud to člověk rychle odklikne a neuvědomí si, že něco zapomněl nastavit (jako já dneska:-D), tak už je to v háji;-D

    Příspěvek z 12. dubna ve 12:16, upravený po 5 minutách.
    panglaq v něm napsal:

    Změna reprezentace odkazu u dopisů

    YOYO souhlasil, že by odkaz na dopis (jeho reprezentace) měla zmiňovat slovo „dopis“, né jen datum a čas.

    Prodleva 8 dní.
    Příspěvek z 4. dubna v 15:05.
    lékařský v něm napsal:

    Na nových vizitkám předpokládám, že si vtipy půjde přidat.

    Příspěvek z 4. dubna ve 14:29.
    Vlčíholka v něm napsala:

    Mám napad:
    Ze by jsme měli na vizitce pod články vtipy co jsme napsali

    Prodleva 7 dní.
    Příspěvek z 28. března v 8:49.
    panglaq v něm napsal:

    –MM–: Jejda, takže kvantifikace do jedné konstanty za každý nápad se asi nedočkáme. Děkuji za vysvětlení. :-D
    Sledovat, jak jsi vůči vůli lidu neposlušný? Já si myslím, že by se nestalo nic a sebevědomí Ti nechybí! :-D

    Prodleva 3 dny.
    Příspěvek z 25. března ve 12:57, upravený po 3 minutách.
    –MM– v něm napsal:

    Přesunul jsem některé příspěvky do lépe pasujících nástěnek. Pokud chcete navrhovat změny AZJ, piště je prosím raději do nástěnky Co dalšího by měl AZJ umět? ;-)

    Týnek: Na objednání výher ze soutěží bývá vždy měsíc. Akorát u věcí s omezenou platností na brzkou dobu bývá týden, protože pokud výherce nemá zájem, je vhodné rychle najít jiného zájemce.

    Na komiks, který jsi vyhrál, jsi měl 100% slevu od 24. března 15:30 do 26. dubna 04:00 (jinými slovy do konce 25. dubna). Nepřekoukl ses? Já se v těchto věcech také rád překoukávám… dokonce jsem zautomatizoval předvyplnění začátků a konců velikonočních a vánočních pátraček, aby nehrozilo, že je strčím do špatného měsíce. :-)
    (Jejda, byl jsem předběhnut, jsem to tu měl rozepsané moc dlouho…)

    panglaq: Moje myšlenková mapa plánů je pětirozměrné bludiště. Na počty palců až tak moc nekoukám, spíš slyším na logickou argumentaci a dělám nějakou základní ekonomickou rozvahu (kolik práce vs. kolik potenciálního užitku), takže nejspíš nemá smysl dělat soutěž o nejchtěnější nápad a pak sledovat, jak jsem vůči vůli lidu neposlušný.

    Příspěvek z 25. března ve 12:54.
    Týnek v něm napsal:

    Ono to bylo do 26.dubna a ne března? 8-o
    Já bych to někomu daroval, ale když to mělo za dva dny končit (ve skutečnosti ale za měsíc), tak jsem radši vzal body, aby nevypršel termín. :-D

    Příspěvek z 25. března ve 12:49.
    majdula2000 v něm napsala:

    Jakých pár dní? 8-o Ty jsi dostal za výhru kupón platný od 24. března do 26. dubna, to je víc než měsíc, což nám přijde jako dostatečně dlouhá doba. Měsíc je tady standardní dobou pro platnost výhry.

    Myslíme si, že pokud někdo výhru doopravdy chce, tak má spoustu času na to, aby si ji objednal. Pokud vidíme, že dělá soutěž, není problém mu ji prodloužit. Ale když o ni zjevně nestojí, tak nevadí, může udělat radost někomu jinému.

    Kratší čas je akorát u dárků, kde to má důvod. Když máme nějaké vstupenky s omezenou platností, můžou mít lhůtu třeba jen týden, protože běží ten čas. A pokud to výherce nechce, tak je fajn to nenechat propadnout, když to může mít někdo jiný, komu to udělá radost. Ale musí se to stihnout...

    Příspěvek z 25. března ve 12:40.
    Týnek v něm napsal:

    Delší čas na objednání výhry.
    Teď to je jen pár dní po vylosování. Alespoň týden. To by bylo užitečné při darování výhry jinému uživateli Alíkovi. Když to je jen 2 dny, tak když se obdarovaný nepřihlásí na Alíka pár dní, tak to může propadnout.

    Příspěvek z 25. března ve 12:28.
    panglaq v něm napsal:

    (trochu ujetý nápad)

    Navrhuji celou tuto nástěnku otagovat propojenými liky a disliky, aby se vědělo, co Alík chce a co ne,

    udělat z toho myšlenkovou mapu v podobě prokliknutelné stránky (čím více ok či ko, tím víc nahoře nebo dole bude v seznamu dobrých a špatných nápadů) a utřídit si myšlenky. :-D

    Prodleva měsíc.
    Příspěvek z 28. ledna v 17:45.
    Holka-z-gymplu v něm napsala:

    více kreativních soutěží

    Třeba kreslení a malování $>

    Prodleva 8 dní.
    Příspěvek z 20. ledna v 18:09.
    Holka-z-gymplu v něm napsala:

    vkládání obrázků

    Jednou mi to jde potom mi to týden nejde a tak pořád do kola. Chtělo by to trošku spravitO:-)

    Statistika…

    Nástěnka:

    Vznikla:
    13. července 2017 ve 13:58
    Založil:
    dennisvet
    Obsahuje:
    ~ 2 tisíce příspěvků
    Moderátor:
    Tobias7
    (kulisák)