Zkusme vylepšit Alíkoviny – Nástěnka – Alík.cz

Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Zkusme vylepšit Alíkoviny – co změnit, aby psaní Alíkovin bylo příjemnější?

    Nový příspěvek:

    Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

    Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

    Záhlaví:

    Dříve se tu řešily i nástěnky. Ale jejich nastavení, uspořádání, pravidla a témata se řeší jinde…

    Prodleva 2 měsíce.
    Příspěvek z 5. listopadu 2024 v 11:26, upravený po 2 minutách.
    taninkasarinka v něm napsal:

    formát toho textu do kterého se píše alíkovina by byl fajn větší. Vždycky mě překvapí když to dopíšu a po vydání to vypadá trochu jinak ;-D

    tím myslím že třeba text vypadá takhle když je vydaný

    ale když píšu v
    nevydaném formátu
    tak je tam na řádku
    míň místa :-D

    ještě by bylo fajn kdyby se někde ukazoval počet slov ať vím jestli už toho nepíšu moc nebo zda je toho pořád málo :-)

    Prodleva 2 měsíce.
    Příspěvek z 15. srpna 2024 v 11:54.
    YakariSioux v něm napsal:

    Kdyby šly z databáze vytáhnout Alíkoviny bez hodnocení a žádné diskuze pod článkem, to by bylo pak teprve zajímavé čtení. Snad mi za to třeba někdo ohodnotí moji první Alíkovinu a něco pěkného mi k ní napíše :-)

    Prodleva 26 dní.
    Lívaneček v něm napsal:

    já sám mám nápadů hromadu, ale.neumím psát, buď píšu moc s odbornými názvy, nebo ne česky správně (jako že píšu prostě divně, čeština mi nejde) a nebo ne zajímavě… Nsbo proytě celkově.neumum psát…

    Příspěvek z 18. července 2024 ve 21:34, upravený po 9 minutách.
    NikiTkd3 v něm napsala:

    Myslím že nápady bych měla, u mě je ale hlavně problém věc dotáhnout do konce, nebo vůbec začít, ne však z lenosti, jen nedovedu myšlenku dovést do finální podoby. Často mě také brzdí čas... Tak snad někdy;-D

    Alík v něm napsal:

    Hlasovat mohou pouze přihlášení.

    Co vás nejvíc brzdí při psaní článků do Alíkovin?

    Prodleva 5 měsíců.
    Příspěvek z 13. února 2024 ve 14:44.
    Vitan_26 v něm napsal:

    Bylo by super kdyby bylo nějaké grafické upozornění nahoře když je změna v redakční rozpravě. Něco jako je třeba pošta. Často navštěvuji Alíka na telefonu, a redakční rozprava je pouze v sekci Alíkoviny úplně dole, a pokud to vyloženě nejdu zkontrolovat, tak si nevšimnu že je tam nějaká změna.

    Příspěvek z 12. února 2024 v 11:20.
    lékařský v něm napsal:

    Ten maximální počet témat, ve kterých může být článek, bych snížil ze sedmi na pět. Aby tam autoři nedávali nesouvisející nesmysly, když už je nenapadá, do kterého témata by svůj článek ještě mohli přidat.

    Prodleva 16 dní.
    Příspěvek z 27. ledna 2024 ve 20:16.
    –MM– v něm napsal:

    Než napíšete další dlouhý příspěvek, zkuste se zamyslet nad tím, jestli by nebylo lepší napsat třeba nějaký kvíz do Alíkovin. ;-)

    Kubik111: V soutěžích, kde bývají na výběr konkrétní ceny a kačky, si převažující většina lidí vybírá kačky. Měli jsme kdysi literární soutěž – Staň se filmovým kritikem – cílem bylo psát Alíkoviny. Vyhodnocování bylo složité, nevychytali jsme úplně postup, jak se v tom vyznat. Pozdější literární soutěž Vyveršovaná slova fungovala tak, že se posílaly dopisy Koalíkovi, a z nich pak vzešlo pár článků. U novějších soutěží, kde hodnotí porota (třeba DČR, písničkové soutěže), obvykle vyhodnocení dlouho trvá, je s tím nemálo práce a získáváme tím většinou jen jeden článek.

    Myslím si, že forma vyhlášených témat funguje lépe. Pořád záleží na tom, jak je článek kvalitní, není to přímo soutěž, kde by bylo řečeno, že máme třeba jen tři knížky a víc lidí vyhrát nemůže. Pokud popíšou školní reformu dva lidi, fajn, pokud jich bude třicet, také fajn…

    Jak také píše majdula2000, máme tu pestré věkové složení soutěžících. Kolik desetiletých by zkusilo literárně zabojovat o věcnou cenu, když by věděli, že soupeří s třicetiletými matadory?

    YOYO: Bonus za pravidelnost by podporoval spíš ty osvědčenější autory. Oni už mají v tuto chvíli přirozenou výhodu i v tom, že nějaký článek napsali – nebojí se komunikovat s redakcí, umí text dokončit, dostali už někdy zaslouženou kačkovou odměnu, vědí, jak je příjemné dostávat zpětnou vazbu, můžou se svým hotovým dílem chlubit před ostatními…

    Máme naše osvědčené autory rádi. Možná až na jednoho:-)
    Ale chtěli bychom co nejpestřejší repertoár autorů. Z pohledu dítěte, které článek nikdy nenapsalo, by neměly Alíkoviny vypadat jako uzavřený klub. Už jsme viděli nějaké naštvané reakce začínajících autorů, kterým redakce odmítla první pokus.

    Například já ve své nástěnce o veganství mám několik příspěvků (ty připnuté na straně v záhlaví, jako třeba tento), které mají vlastně podobu článku, a šly by nejspíš vydat jen s minimem úprav. Stačilo by přidat obrázek, dopsat perex + udělat drobnou korekturu (a odstranit smajlíky :-D).
    Klidně příště piš podobné věci jako článek. ;-)
    Vyšel by asi poměrně rychle, tak bys ho z nástěnky mohl odkázat… a přečetlo by si ho v Alíkovinách víc lidí než v nástěnce. Co se týče dodatečného přesunu textu do Alíkovin… no, nevím. Možná by měl mít nějakou přidanou hodnotu. Kvíz, tajenku? Víc fotek? V principu mi nepřijde dobré, pokud existují dvě totožné diskuse – kdyby člověk chtěl na tvůj text reagovat, měl by psát do nástěnky nebo do diskuse pod článkem? Měl bych někdy dodělat, aby pod článkem mohla být přilepená i jiná než článková diskuse (zatím zkušebně existuje jedna natvrdo zadaná výjimka pro jeden článek).

    I sám –MM– občas píše různé dlouhé příspěvky, které nejsou součástí diskuze a šly by vydat jako samostatný článek.
    Ano a občas mě napadne „tohle je dlouhé, to raději vydám jako článek“ a pak mi ten text sedí v souboru na disku… a čeká a čeká… a zraje… aby byl nějak lepší, ucelenější. Ani nevíš, kolikrát už se toto stalo.

    Pak také přemýšlím, jestli mi text nějak pasuje k ostatním mým článkům a jak může být čtenáři v budoucnu vnímaný po odtržení kontextu. Mám třeba rozepsaný článek o tom, proč vlastně není důležité, jak vznikl svět. Jako protiargument do rozběhlé debaty o náboženství to je fajn, ale čtené úplně samostatně to působí tak nějak víc útočně (z pohledu věřícího) nebo neobjevně (z pohledu ateisty). Měl by mít de facto ředitel dětského webu tohle na vizitce? (I na to by šlo najít nějaké technické řešení.)

    Také mám už dlouho rozepsaný článek o umělé inteligenci a existenciálním riziku pro lidstvo. Považuji za důležité, aby o tom přemýšlelo mnohem víc lidí, zlepšilo by to alespoň maličko šance… ale dopsáním toho článku prozradím světu, že jsem úplný blázen, který s 95% pravděpodobností očekává nejčernější scénáře. Nevadí mi být bláznem, vadil by mi ale zpětný ráz, když bych tím naopak šance maličko zhoršil. Takže ten článek musí být maximálně dokonalý, pokud má před naší zkázou vyjít. :-D

    Možná by na to šlo vytvořit nějaký podpůrný systém jako na to znovu-vydávání starých článků. Aby se to nemuselo kopírovat?
    Hm… možná. Ale umím si to představit hůř než druhé datum vydání u článků.
    Už teď je možné různý druh obsahu připnout načasovaně na titulní stranu Alíka. Mafra kdysi vymyslela, že článek nemusí být skutečný článek, ale jen odkaz na něco jiného… v historických Alíkovinách to občas jde potkat, že si člověk rozklikne článek a skončí třeba v poradně nebo na hře. Moc se mi tento mechanismus nelíbí.

    Ještě k těm emoji znakům:
    je to zakázané alespoň v nějakých (třeba nepsaných) směrnicích pro redaktory
    Ano, víceméně to vyplývá z té nejasné podpory. Ale do pravidel to nepíšeme, takže by to nikoho od psaní nemělo odrazovat. Zatím se nestalo, že by přišel článek, který by nevyšel kvůli emoji.

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 18:02.
    majdula2000 v něm napsala:

    Ono je to složité. U soutěží by byl problém v tom, že nám nepřijde úplně spravedlivé srovnávat články, které kolikrát píšou menší děti, kolikrát dávno dospělí lidé, což zkrátka musí být někde znát... A pak by to vůči dětem nemohlo být fér.

    A o nejvíc článků, to by motivovalo spíš k tomu honem, honem napsat hromadu článků, ale úplně odfláknutých...

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 17:57.
    Kubik111 v něm napsal:

    Nevím, jestli to tady už třeba někdo nenapsal, ale nemotivovala by soutěžící třeba nějaká soutěž v psaní Alíkovin nejen o kačky, ale rovnou třeba o určité dárky z katalogu. Těch soutěží by se dalo vymyslet docela dost (např. o nejhezčí článek na téma __, o nejlepší článek s tajenkou/ kvízem na téma __, článková olympiáda – nejvíce napsaných článků od urč. data do urč. data...).

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 17:52.
    lékařský v něm napsal:

    YOYO: Nečekáme na vydání článku, čekáme na chvíli, kdy je článků na odměnění více.

    Odměňování jsem nepopsal tolik detailně. Je to trošku složitější proces, který se prodlužuje podle toho, kdo a jaký redaktor má zrovna čas se věnovat odměnám. Je ale pravda, že by možná šlo začít tento proces ve chvíli, kdy je jisté, že článek bude vydán.

    K těm bonusům za pravidelnost: Napadlo mě něco podobného, ale nebyl jsem si jistý, jestli se mi tenhle psychologický trik líbí.

    Ve snaze neztratit ten streak by mohly vznikat více odfláklejší články, které by dostávaly kvůli bonusu stejně kaček jako ty lepší články, a redakce by byla mnohem větším záporákem, když by kvůli rozsáhlým nedostatkům někomu odmítla vydat článek a tím pádem i ztratit streak.

    Ale nevím, no. Mohly by se tu projevit hlavně ty klady, kdyby ta počítaná doba byla dost dlouhá, a místo vynulování toho bonusu by se jen postupně snižoval.

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 16:17.
    Vojtar2d2 v něm napsal:

    Jo to recyklování i bonus za pravidelnost by bylo super :-)

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 15:43, upravený po 3 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    K tomu nápadu recyklování starých článků:

    Rozhodně zajímavý nápad. ok Napadlo mě, že by se takto mohly vydávat i jiné věci.

    Vydávání příspěvků z nástěnek

    A to takové příspěvky z nástěnek, které už teď naplňují podstatu článku.

    Například já ve své nástěnce o veganství mám několik příspěvků (ty připnuté na straně v záhlaví, jako třeba tento), které mají vlastně podobu článku, a šly by nejspíš vydat jen s minimem úprav. Stačilo by přidat obrázek, dopsat perex + udělat drobnou korekturu (a odstranit smajlíky :-D).

    I sám –MM– občas píše různé dlouhé příspěvky, které nejsou součástí diskuze a šly by vydat jako samostatný článek. Občas tak vypadají i některé jeho odpovědi v poradně.

    Možná by na to šlo vytvořit nějaký podpůrný systém jako na to znovu-vydávání starých článků. Aby se to nemuselo kopírovat?

    Co si o tom myslíte?


    Ještě k těm smajlíkům:

    V pravidlech o nich sice není zmínka, ale majdula2000 mi to jednou v rozpravě vyčetla, tak sem předpokládal, že je to zakázané alespoň v nějakých (třeba nepsaných) směrnicích pro redaktory.
    No, vzhledem k výsledkům ankety to asi nemá cenu dál řešit. :-)
    Těším se ale až bude fungovat nějaké to nahrazování. ok


    lékařský:

    Pěkné shrnutí.

    Proč se vlastně s udělením bodů čeká až na vydání? Nemohly by se udílet už v momentě, kdy je článek naplánovaný a je jisté, že vyjde? :-)

    Bonus za pravidelnost

    Ještě mě napadlo zavést nějaký násobič kaček za pravidelné vydávání. Například „povedlo se ti v každém z předchozích 3 měsíců napsat jeden článek, takže tvůj další vydaný článek získá 15% bonus“ - ten bonus by rostl třeba o 5% každý měsíc (až do nějakého limitu). A v případě přerušení pravidelnosti by se bonus vymazal, nebo snížil. - Vlastně podobně jako roste/klesá pravidelná denní kačková odměna.

    Příspěvek z 27. ledna 2024 v 9:16.
    –MM– v něm napsal:

    lékařský: Perfektní souhrn! ok

    Ještě bych k odměnám podotkl, že nejde jen o kačky – autoři, kterým vyjde větší množství článků, můžou mít od letošního roku za účtoviny větší a dlouhodobější slevu na knížky.

    Nápad: znovuvydávání starých Alíkovin

    Zhruba před pěti lety jsem probíral s Pralinkou na jednom srazu, že Alík má celkem bohatou historii článků a že by možná bylo zajímavé se někdy prohrabávat minulostí – mít třeba cosi-jako-rubriku „vyšlo před X lety“, kde by se jednou za čas objevil povedený starý nově-začištěný článek, který stojí i v současnosti za pozornost. Mohl původně vyjít v době, kdy třeba současní čtenáři Alíka ještě nebyli na světě, takže jeho první vydání prošvihli. :->

    Možná by tento nápad zasloužil oprášit. Pokud se podíváme na určitý týden, na články, co vycházely v prvních 15 letech existence Alíka, určitě mezi nimi bude občas něco zajímavého, co by mohlo (v nějaké formě) neškodně a snad i skoro-bezpracně zaplácnout jeden den v týdnu současného roku. Lidi by měli co číst a komentovat a tlapkovat (a třeba i hlasovat v nově doplněné anketě) i bez toho, aby někdo něco nového napsal.

    (Technicky vzato by bylo nutné dodělat článkům nějaké datum znovuvydání, což nezní až tak pracně. Pochopitelně by také vznikl výjezd pro redakci, aby se ke všem starým článkům pro příslušný týden snadno dostala.)

    Příspěvek z 25. ledna 2024 v 19:44.
    lékařský v něm napsal:

    Nyní je tu v podstatě několik fází, kterými si článek prochází, než dojde k jeho zveřejnění:

    Proces jeho napsání

    U tohoto kroku končí většina článků, které jsou v rozpracovaných (+ ty, které na Alíka nikdy vloženy nebyly).

    Místem k vylepšení zde může být ukládání obsahu formuláře do paměti. Je možné, že část lidí neopatrnou nebo náhlou akcí ztratí svůj text, kvůli čemuž ztratí motivaci článek napsat znovu a možná i vyprodukovat jakýkoliv jiný článek v budoucnu.

    Radíme, že je lepší si připravovat článek v jiném textovém editoru (s automatickou opravou pravopisu), nicméně ne každý se touto radou může řídit a my můžeme takto poměrně potichu ztrácet nové potenciální autory Alíkovin.

    Zároveň část autorů Alíkovin má možnost psát články jen s pomocí mobilního telefonu, takže by mohlo být příhodné mobilům editor článků uzpůsobit (zvětšit písmo, dělat větší mezery mezi řádky).

    Proces jeho dokončení

    Autoři, kteří napíší celý článek najednou, mají mnohem vyšší šanci, že článek uvidí brzo světlo světa. Nicméně toto není v schopnostech každého a mnohdy i pořádné články se musí psát po částech.

    Problémem tady je to, že když už nějaká část článku přijde do rozpracovaných, autor na ni často zapomene a jaksi článku pomyslně nastaví datum vydání na neurčito.

    Nabízí se tu možnost nějakého viditelnějšího připomínání. Momentálně rozpracované nevydané články tvoří nabídku odkazů v boxíku „Tvoje tvorba“. Na počítačích je boxík poměrně viditelný, nicméně v mobilním zobrazení se ukazuje opravdu nízko.

    Napadá mě, že by se autorům u rozpracovaných článků mohla zobrazovat jakási motivační hláška, že když redakce má ke zpracování málo článků, pak má autor vyšší šanci, že jeho článek bude zpracován rychleji. Na druhou stranu ale nevím, jestli by to nemotivovalo autory odevzdávat odfláknuté polotvary. Jen aby to bylo rychle hotové... Možná jenom u článků, které splní určité podmínky (počet znaků, přítomnost kvízu/tajenky)?

    Samostatnou otázkou je i to, jak často autoři kontrolují své nedodělané články, jestli se náhodou u nich neobjevila nějaká hláška. Asi by se musela zobrazovat na úvodní stránce Alíkovin, podobně jako je to u vyhraných slev či věnování v sekci soutěží.

    Proces jeho doladění

    Redakce Alíka často články autorům ještě vrací, aby si dodělali detaily, které kdyby za ně dělal někdo z redaktorů, vysloužili by si za to menší obnos kaček.

    Pokud jsou úpravy malé, je to ještě celkem v pořádku, protože dolaďované články si může redakce v případě nouze doladit sama a poslat jej k vydání. Horší to je, když má jít o komplexnější úpravu nebo soubor více úprav.

    Připadá mi zajímavá představa toho, že by šlo ty slibované kačky, které by autor býval později ztratil při finálním sčítání, kdyby nezasáhl, udělit instantně potom, co bude ta úprava provedena.

    Jelikož by se jednalo o stovky, měli bychom se vyhnout riziku toho, že si autor usmyslí, že mu tohle stačí a článek u případných dalších požadovaných úprav už editovat nebude. :-)

    Kačky udělené dříve by se samozřejmě z celkové odměny pak odečetly a u kačkování by se už připisoval jen ten (pořád několikanásobně větší) zbytek, nicméně by tohle mohlo zhmotnit tu odměnu z povídání o úpravách provedených autorem a už by to nemuselo působit jen jako povídání, ač skutečné –⁠⁠⁠⁠ spolupráci redakce Alíka u kačkování bohatě cení. ;-)

    Proces jeho odměňování

    Po nachystání je článek v určený den vydání zveřejněn a část dohody mezi autorem a redakcí Alíka je splněna –⁠⁠⁠⁠ článek byl napsán, ale odměna je udělena občas i až po měsíci. Otázka zní: Jak moc to vadí?

    Existují lidé, kteří by si řekli, že psát články raději nechtějí, protože by na odměnu čekali dlouho? Ono teoreticky i samotná tvorba článku může být měsíce trvající proces.

    Měli jsme články, které někdo napsal před rokem a vyšly až po tom roce, ale to byly opravdu extrémní případy. Na opačnou stranu některé články vznikají den před dnem, kdy má vyjít (takže na příští den), ale to je zase extrém způsobený částečně tím, že články prostě nejsou.

    Další otázkou je, jestli je kačková odměna stejně motivující, jako byla v době, kdy přicházely stovky článků a na posouzení si bylo nutné počkat i měsíc. Kačkové odměny byly dvakrát zvýšeny. Jednou v roce 2018 při příležitosti zavedení vyhlášených témat a podruhé o čtyři roky později v roce 2022, kdy maximální odměna za jeden článek vyšplhala na 18 tisíc kaček.

    Vyhlášená témata

    Svou reformou prošel systém vyhlášených témat, který nyní vypadá vnitřně už úplně jinak, a vyhlašovaná témata se asi líbí, ale stejně téměř nijak nemotivují autory ke psaní. :-(

    Dokonce už mohou mít nějakou dobu nastavený hlavní obrázek, není to nějaká maličká vložka mezi soutěžemi, kterou lze bez povšimnutí snadno a rychle přeskočit...

    Jsou aktuální vyhlášená témata moc složitá? Nesprávně popisují, co by mělo být předmětem článku? Nebo možná nesrozumitelně, krkolomně? Či se zaměřují na témata, která jsou spíš pro většinu lidí na Alíkovi nezajímává?

    Vyhlášeným tématům se věnuje oddělená nástěnka, takže pokud byste měli jakýkoliv názor, o který byste se chtěli podělit, můžete se o něj podělit tam. To stejné můžou být nějaké tipy na témata nebo možná i rady, co pokud možno konkrétně v tématu popsat, aby představa budoucího článku se mohla tvořit bez jakéhokoliv strachu, že to bude zbytečná práce, protože bychom vám třeba řekli, že se to toho témata netýká. Nebo něco podobného...

    Uff, to je dlouhý. Doufám, že to aspoň k něčemu bude. Budu rád, pokud se podělíte v diskuzi o své jiné připomínky a nápady, které by mohly zpříjemnit psaní Alíkovin, aby mi to tu tak rychle nezapadlo jako můj předchozí pokus o rozpovídání. :-)

    Příspěvek z 25. ledna 2024 ve 12:48.
    Andulen v něm napsala:

    YOYO, když jsem na mobilu tak srdíčko normálně vidím ale když sem na počítači vidím jen čtvereček. Tak nevím co mám v té anketě zaškrtnout :-D.

    Příspěvek z 25. ledna 2024 ve 12:42.
    –MM– v něm napsal:

    YOYO: „Kde jinde než na dětském webu by se měly používat?
    Stejnou otázku jde použít i pro animované GIFy. Mojí odpovědí v jejich případě je: „to fakt nevím, ale někde jinde!“ :-)

    Kolik takových uživatelů je? Podle statistik je to v Česku méně než půl procenta.
    Neznám statistiky pro individuální znaky a kombinace znaků. Existují proprietární kombinace, které podporují jen určité platformy. Třeba můj mobil obecně podporuje emoji, ale to tvé růžové srdíčko nezobrazí.

    Uživatel mobilu většinou neví, jak je který obrázek podporovaný, neví, že třeba borůvky mají o rok mladší podporu než česnek, česnek o rok mladší podporu než mango, mango o dva roky mladší podporu než mrkev a mrkev o šest let mladší podporu než banán. Pokud půlka receptu jsou obrázky a půlka otazníčky, je to zjevně chyba webu.

    Logika, že malá menšina něco ztratí, ale většina něco získá, je samozřejmě fajn, ale otázka je, jestli ta většina skutečně získává víc než menšina ztrácí. Tedy jestli přenásobení přínosů/ztrát skutečně vychází lépe pro ignorování menšiny – jestli by v konkurenčním prostředí skutečně víc uspěl ten, kdo zlepší zážitek většině a zhorší ostatním. V otázkách vývoje webů bývá vždy tendence jakékoliv menšiny zanedbávat a dodatečně si to odůvodnit nějakou velkou vizí. Já se snažím nenavrhovat web pro budoucnost, ale pro maximum lidí. Není to samozřejmě úplně absolutní postoj, vždy existují nějaké úmyslně zanedbané menšiny, ale pokud si lidi zvykají, že věci nefungují, vzniká horší stav pro všechny.

    Problém s emoji jde opravit – můžeme je nahrazovat za obrázky, které fungují a vypadají všude stejně. Je to v plánu. Už pár let. Jen to čeká na nějaké jiné úpravy AZJ (které se také už pár let odkládají, no…).

    Aktuálně je problém, že lidi nepíšou žádné články. Odpovědí na tuto potíž nebude, že je můžou napsat celé z emoji obrázků. Ať je píšou klidně jakkoliv, redakce se s tím popere. Žádný zákaz emoji v pravidlech není.

    Příspěvek z 25. ledna 2024 v 10:51, upravený po 8 minutách.
    YOYO v něm napsal:

    Já bych přehodnotil pravidlo zákazu používání emoji znaků v textu článků.

    Vím, že MM a další se mnou nejspíš nebudou souhlasit. Ale myslím, že emoji dokáží článek hezky oživit, vdechnout mu trochu emocí a hravosti. Kde jinde než na dětském webu by se měly používat?

    Pokud text jen doplňují a nejsou stěžejní pro jeho pochopení, tak by mi dávalo smysl je povolit, i za cenu toho, že se malému procentu uživatelů nezobrazí, nebo se jim zobrazí čtverečky.
    (Kolik takových uživatelů je? Podle statistik je to v Česku méně než půl procenta. Mezi místními uživateli to bude nejspíš trochu víc, protože lze předpokládat, že děti často používají starší zařízení než je populační průměr, MM na to má možná nějaké statistiky. A ale stejně. Takoví uživatelé tím nic neztratí a většina tím něco získá. Ne? :-))

    Samozřejmě, redakce by vždy mohla vyhodnotit, zda nejsou ty znaky ve článku zbytečně nadužívány a případně je trochu zredukovat.

    Co si o tom myslíte?

    Hlasovat mohou pouze přihlášení.

    Chtěli byste emoji v Alíkovinách?

    Hlasovat mohou pouze přihlášení.

    Zobrazují se vám emoji znaky, jako toto růžové srdíčko „🩷“?

    Příspěvek z 25. ledna 2024 v 7:03.
    honzot v něm napsal:

    Určitě to není velký problém, ale zpříjemnění by to bylo

    Příspěvek z 24. ledna 2024 ve 23:27.
    –MM– v něm napsal:

    honzot: Tučné písmo se v článcích zase tak často nevyskytuje, takže mi nepřipadá pravděpodobné, že lidi píší málo článků kvůli tomu, že jim chybí klávesové zkratky v editoru. Stejně jim doporučujeme připravovat si základ textu raději jinde…
    (Jinak souhlasím, že by ten editor mohl být pohodlnější, ale ne kvůli Alíkovinám.)

    Příspěvek z 24. ledna 2024 ve 23:16.
    honzot v něm napsal:

    Ano, ale týká se to i nastěnek:

    Když člověk píše nějaký dokument, nebo text, tak většina editorů umí při zmáčknutí ctrl a b se označený text ztuční. (Podobná zkrátka je pro kurzívu, odkaz atd.)

    Nešlo by udělat, aby se při zmáčknutí těchto kombinací spustila akce jejich tlačítka? (Které je nahoře nad políčkem, to B, I a řetěz)

    Příspěvek z 24. ledna 2024 ve 22:38.
    lékařský v něm napsal:

    Napadá vás nějaká změna, která by vám zpříjemnila psaní Alíkovin?

    Prodleva 19 dní.
    Příspěvek z 5. ledna 2024 ve 13:11.
    –MM– v něm napsal:

    YOYO: Je u něj zatím málo hlasů. Už je opraveno, aby to vypadalo rozumněji. ;-)

    Příspěvek z 5. ledna 2024 ve 12:53, upravený vzápětí.
    YOYO v něm napsal:

    U jednoho mého článku vidím „Hodnocení: -100 %“ - jak je to možné?

    Příspěvek z 5. ledna 2024 ve 12:36, upravený po 6 minutách.
    –MM– v něm napsal:

    Nyní už vidíte hodnocení…

    Po dohodě se správci jsme vyslyšeli časté prosby a ukončili experiment s tím, jak užitečné je hodnocení tlapkami, které nikdo nevidí. Nyní přihlášeným uživatelům ukazujeme u tlapek podobnou žížalku, jako je u vtipů. Můžete si tedy projít své články a podívat se, jak se lidem líbili… případně můžete s větší chutí tlapkovat ostatní. ;-)

    Příspěvek z 5. ledna 2024 ve 12:34.
    –MM– v něm napsal:

    Původní název: „Zkusme vylepšit Alíka – Alíkoviny, nástěnky
    Na vědomost se dává, že toto bude nástěnka jen o Alíkovinách. Nápady na vylepšení nástěnek pište do nástěnek o nástěnkách. :-)

    Prodleva 10 měsíců.
    Příspěvek z 11. března 2023 v 18:53.
    honzot v něm napsal:

    Třeba tuhle?

    Příspěvek z 11. března 2023 v 15:20.
    panglaq v něm napsal:

    Ahoj, co takhle mít kategorii pro všechny nástěnky, kde se platí pomocí Akč?

    Prodleva 12 dní.
    Příspěvek z 27. února 2023 v 15:52.
    honzot v něm napsal:

    Myslím že se už chystají nové vizitky a půjde vytvářet styly.

    Příspěvek z 27. února 2023 v 8:22, upravený po 9 minutách.
    šipín v něm napsal:

    Nijak nesleduji nový vývoj Alíka, ale třeba takové pingování uživatelů které by se poslalo do pošty by taky bylo užitečné.

    A co custom vizitky? Co kdyby se alespoň dala šance, že si někdo napíše CSS a vývojáři schválí?

    Statistika…