Musíte vědět, jestli budete často doma nebo ne. Jestli ano, můžete si vybrat třeba kočičku nebo pejska. Pokud bydlíte v paneláku, tak jen kotě, protože si musí zvyknout na to, že nebude běhat venku jak se mu zachce, ale bude muset počkat na vás, až s ním půjdete ven. Velká kočka už může být zvyklá na přírodu, že si tam bude běhat, jak se jí zlíbí.
Pokud chcete pejska, když bydlíte v paneláku je lepší, když si vyberete čivavu, jorkšírka nebo jiného menšího pejska, aby vám nezabíral moc místa. Jestliže bydlíte v domě, může kočka běhat venku a dělat si co chce, ale musíte jí vyrobit pelíšek a dát jí ho do sklepa nebo do garáže. Někde kde bude v zimě trochu tepleji. Pejska můžete dát také ven, ale musíte mít plot, pod kterým by neprolezl. Postavte mu boudu a dejte do ní misku, kde mu budete každý den dávat jídlo a vodu. Pokud nejste často doma pořiďte si činčilu, morče, křečka, myšku nebo také hada jestliže se ho nebojíte.
Morče potřebuje jen klec s peletkami (piliny nedoporučuji, práší a morče to potom dýchá). Každý druhý den musí mít čerstvou vodu, ráno a večer mu dávejte najíst. Okurka, mrkev, paprika, salát, jablko, slupka od melounu. Pořád musí mít seno a suchý chléb o který si brousí zoubky. Kontrolujte mu drápky, můžou mu přerůst a pak už se to nedá zachránit.