Že pes je milý, pozná svého páníčka a je mu celý život věrný, říká mnoho lidí. A co takhle kočka? Je milá, hravá, také je věrná svému páníčkovi, většinu svého života prospí a samotu přežívá mnohem lépe než pes. Starat se o kočku taky není nijak těžké.
Sama mám kočky dvě a řeknu vám, jak probíhá můj obyčejný den s nimi. Ráno vstanu, dělám věci jako normální člověk, pak kočce vyčistím záchod, rozloučím se s ní a jdu do školy. Když se vrátím ze školy, vykartáčuju jí kožich (tato činnost není nutná, pokud vám nevadí chlupy). Pak zkontroluji, že má dostatek jídla, vody, steliva (popř. vyčistím záchod). Potom si spolu chvíli hrajeme. Pak ještě párkrát zkontroluji záchod a mám klid. Ale je taky jedna věc, která potěší jistě každého kočkomila.
Kočky byly uctívány ve Starověkém Egyptě. Je to vážně zajímavá věc. Chcete uvést pár příkladů? Bohyně Bastet - Kočky byly ve Starověkém Egyptě symbol bohyně Bastet. Bastet byla původně podobná lvovi (a byla bohyně pomsty), to se jí ale nelíbilo a tak se změnila na kočku a stala se bohyní žen, lásky, plodnosti a slunce. Mýtů je mnoho, ale jeden z mýtů je, že nějaký faraon si raději usekl rukáv svého oděvu, než aby vyrušil kočku, která na něm spala (ten faraon je asi můj dvojník).
Teď už zase k dnešním kočkám. Věděli jste, že kočky jsou něco jako živý lék? Nejen, že když přijdete domů unavení, že vás kočka rozveselí a zapomenete na svoje starosti. Taky se kočka používá k léčbě různých závažnějších nemocí. Viděla jsem fotky a musím uznat, že ti lidé vypadají, že jsou s těmi kočkami šťastní.
Nikomu kočky nevnucuji, ale chtěla jsem jen říct, že člověk má těch nejlepších čtyřnohých přátel víc. A určitě se najde ještě nějaké zvíře.